Eldre >> Utvalg:
(søkekriterium)
Alle
BirdLife OA-turer
Turrapporter
Bilder/lyder
LRSK (alle)
Sortering:
Sist innlagt
Sist endret
Sist sett
Søk (dato, art eller lok.) :
1–30 av 550 rapporter og 97 arter i utvalget.
Siste årsførsteobservasjoner:
Gjøk , Langvann, 3. mai Tornskate , Bekken-Høgda, 3. mai Buskskvett , Hellesjøvannet, 2. mai Nattergal , Årungen, 2. mai Brushane , Grønnstilk , Rødstilk , Årnestangen, 1. mai Knekkand , Nordbytjernet, 1. mai Hærfugl , Storøykilen, 1. mai Bøksanger , Seiersten Skanse, 1. mai Møller , NMBU (UMB/NLH), 30. april Svarthvit fluesnapper , Flaskebekktjernet, 30. april Gulerle , Årungen, 29. april Småspove , Sotsnipe , Lappspove , Svellet, 29. april Skjeand , Østensjøvannet, 28. april Makrellterne , Årnestangen, 27. april Bergand , Hellesjøvannet, 27. april Rødstjert , Filtvet, 26. april
Mai 2024 og 12 md bakover
mai 414
(103) april 3010 (100) mars 2103 (67) feb. 671 (23) jan. 934 (30) des. 495 (15) nov. 526 (17) okt. 1077 (34) sep. 1469 (48) aug. 1403 (45) juli 742 (23) juni 2185 (72) mai 3848 (124) 18 463 observasjoner rapportert (49/dag)
2023
Sø. 30. april 2023 kl. 21.50 –22.10 Ellingsrudelva, Elvåga - Ellingsrud, Oslo, Lørenskog • PEJ Rugde
2
Sø. 30. april 2023 kl. 09.00 –12.00 Monsrudvika, Lillestrøm • TAT Kanadagås 2
•
Krikkand
6 •
Stokkand 6
•
Kvinand 8
i par •
Laksand
15 •
Storspove
2 •
Makrellterne
1 •
Gransanger
4 •
Blåmeis 5
•
Kjøttmeis 2
•
Bokfink 6
•
Dompap 2
•
Sivspurv
2 M
Sø. 30. april 2023 kl. 04.30 Søndre Mangen gård, Mangen, Aurskog-Høland • IAL Orrfugl
10 (Kun lyd. Det spilles på flere steder, som høres fra P-plass ved Vesle Garsjøen.)
•
Rugde
1 (Fløy opp fra bakken) •
Skogsnipe
1 (Fløy opp fra bakken.)
Sø. 30. april 2023 Nøstvedt, Nøstvet, Ås • KHO Kortnebbgås
2 • Grågås
33
Sø. 30. april 2023 Håøya, Frogn • PFÆ Kvinand 7 •
Siland 3 •
Storskarv 3 •
Gråhegre 1 •
Musvåk
1 •
Fiskeørn 1 •
Rugde 1 •
Hettemåke
5 •
Fiskemåke
9 •
Gråmåke
6 •
Skogdue
2 •
Ringdue
1 •
Grønnspett 1
•
Flaggspett
2 •
Dvergspett 1 •
Linerle 2 •
Gjerdesmett 4 •
Rødstrupe
5 •
Svarttrost
4 •
Gråtrost
2 •
Rødvingetrost
2 •
Munk
1 •
Gransanger
7 •
Blåmeis 3 •
Kjøttmeis
4 •
Spettmeis 2 •
Trekryper 1 •
Kråke 2 •
Ravn 1 •
Gråsisik
5 •
Dompap 3
Sø. 30. april 2023 Årungen, Ås, Frogn • IRE Stokkand 2 • Kvinand 4 • Toppdykker 9 • Sothøne 1 • Strandsnipe
1 • Hettemåke 5 • Linerle 20 • Steinskvett
1 • Løvsanger
1 • Sivspurv 1
Sø. 30. april 2023 Hovindammen, Valle-Hovin, Oslo • ATY Knoppsvane
1 • Grågås
4 • Stokkand
6 • Toppand
2 • Sivhøne
3 • Sothøne
4 • Hettemåke
4 • Fiskemåke
5 • Sildemåke
2 • Gråmåke
5 • Bydue
2 • Ringdue
2 • Linerle
1 • Svarttrost
2 • Gråtrost
2 • Blåmeis
2 • Kjøttmeis
2 • Grønnfink
2 • Stillits
1
Sø. 30. april 2023 Monsrudvika, Lillestrøm • ERU Sangsvane 5 • Grågås 15 • Kanadagås 5 • Hvitkinngås
2 • Brunnakke
300 • Krikkand 50 • Stokkand 30 • Stjertand
2 • Toppand
2 • Kvinand 5 • Laksand 30 • Storskarv 1 ad • Myrhauk 2 totalt:
1 M ; 1 F • Hønsehauk
1 • Enkeltbekkasin
5 • Småspove
1 • Storspove 2 • Skogsnipe
5 • Hettemåke
5 • Fiskemåke 10 • Gråmåke
10 • Makrellterne 3 • Ringdue 15 • Grønnspett 1 • Flaggspett 1 • Dvergspett 3 • Sanglerke 2 • Heipiplerke 5 • Linerle
2 • Gjerdesmett 2 • Steinskvett
1 • Svarttrost 3 • Gråtrost
5 • Rødvingetrost
5 • Gransanger 10 • Løvsanger
5 • Stjertmeis 1 • Blåmeis 5 • Kjøttmeis 5 • Skjære 2 • Kråke 10 • Ravn 2 • Bokfink 15 • Stillits
2 • Tornirisk
3 • Gulspurv 5 • Sivspurv 10
Sø. 30. april 2023 Ulvenvannet, Asker • ØSY Kvinand
2 i par • Toppdykker 8
Lø. 29. april 2023 kl. 16.20 Sotsjøen, Aurskog-Høland • IAL Tårnfalk
1 M (Fløy opp fra bakken.)
Lø. 29. april 2023 Vest for Røskestadvannet, Røskestadvannet, Asker • ØSY Krikkand 2
i par (Rastende i lite tjern ved veien)
•
Ravn 1
Lø. 29. april 2023 Rødbyvannet, Asker • ØSY Grågås 4 •
Krikkand 12 •
Stokkand 11 •
Kvinand 3 •
Storskarv 2 •
Gråhegre 2 •
Vipe 1
•
Fiskemåke 60 •
Sildemåke 4
Lø. 29. april 2023 Søndre Ås, Oslo • VID Skogsnipe
2
Lø. 29. april 2023 Neshagen, Kråkstadelva, Vestre Asper - Nes, Nordre Follo • MGA Vipe 2
Lø. 29. april 2023 Vollebukta, Verket, Asker • ØSY Fiskeørn 1 (Fløy NØ med bytte)
Lø. 29. april 2023 Bjerke, Bjørke - Jaer, Nordre Follo • MGA Vipe 2 (Et reir merket)
Lø. 29. april 2023 Østensjøvannet, Oslo • AID Lappfiskand
1 F • Horndykker
1
Lø. 29. april 2023 Liten dam ved E134, Åsåker, Asker • ØSY Sivhøne 1
Lø. 29. april 2023 Oppsand, Nordre Follo • MGA Sivhauk 1 •
Dverglo 1 •
Vipe 8
•
Steinskvett
2 •
Ringtrost
4 •
Gråtrost
20
Lø. 29. april 2023 Nærevann, Nordre Follo • MGA Vipe 4 (på bærfeltet i sydenden, ett reir merket)
Lø. 29. april 2023 Oppsand, Nordre Follo • MGA Dverglo 2
•
Vipe 10
Lø. 29. april 2023 Ense rensedammer, Ensjø - Tallaksrud - Dal, Nordre Follo • KHO Kanadagås
2 i par •
Stokkand 6 totalt:
2 i par ; 4
M •
Kvinand
1 M •
Vintererle
1 •
Sivspurv
1 M
Lø. 29. april 2023 Auvi, Asker • ØSY Skogsnipe 4
Lø. 29. april 2023 Verket sandtak, Verket, Asker • ØSY Sanglerke 1
M •
Gransanger 1
M •
Tornirisk 2
Fr. 28. april 2023 kl. 08.15 –09.00 Årnestangen (sørspiss med oml. grunner), Årnestangen, Rælingen • JKH Knoppsvane 4
•
Grågås 6
•
Kanadagås 2
•
Brunnakke 25
•
Krikkand 50
•
Stokkand 2
•
Kvinand 40
•
Siland
2 i par •
Laksand 2
•
Smålom
1 •
Storlom
1 •
Toppdykker 10
•
Enkeltbekkasin 2
•
Rødstilk
1 •
Gluttsnipe 1
(H) •
Skogsnipe 1
•
Strandsnipe 1
•
Hettemåke 6
•
Fiskemåke 2
•
Sildemåke
1 ad •
Gråmåke 5
•
Makrellterne
2 •
Sanglerke 1
•
Heipiplerke 10
•
Gulerle
1 •
Linerle 7
•
Bokfink 2
•
Stillits 3
(H) •
Sivspurv 5
Fr. 28. april 2023 kl. 06.30 –10.15 Årnestangen, Rælingen • JKH Knoppsvane 6
•
Sangsvane 8
•
Grågås 15
•
Kanadagås 2
•
Hvitkinngås
2 •
Brunnakke 50
•
Krikkand 100
•
Stokkand 10
•
Kvinand 4
•
Laksand 22
•
Gråhegre 1
•
Sivhauk
1 M •
Myrhauk
1 hunnfarget •
Fiskeørn 2
•
Tjeld 15
•
Dverglo
1 •
Vipe 8 totalt: 4
; 4
i par •
Enkeltbekkasin 5
•
Storspove 21 totalt: 1
; 20
•
Gluttsnipe
1 •
Skogsnipe 15
•
Grønnstilk
1 •
Strandsnipe
2 •
Hettemåke 3
•
Fiskemåke 4
•
Gråmåke 5
•
Ringdue 4
•
Sanglerke 15 totalt: 10
; 5
•
Trepiplerke
1 •
Heipiplerke 30
•
Linerle 25
•
Jernspurv 1
•
Rødstrupe 2
•
Steinskvett
2 •
Svarttrost 2
•
Gråtrost 15
•
Måltrost 10
•
Rødvingetrost 10
•
Gransanger 4 totalt: 2
; 2
•
Kråke 5
•
Pilfink 5
•
Bokfink 9 totalt: 4
; 5
•
Bjørkefink 1
•
Stillits 1
(H) •
Tornirisk 2
•
Gulspurv 8
i par •
Sivspurv 13 totalt: 10
; 3
M
Fr. 28. april 2023 kl. 06.00 –06.30 Snekkervika, Årnestangen, Rælingen • JKH Knoppsvane 4
•
Grågås 3
•
Brunnakke 50
•
Krikkand 100
•
Stokkand 10
•
Stjertand
2 M •
Knekkand
1 M (Først i dammen, fløy deretter ut i Snekkervika)
•
Toppand 9
•
Kvinand 10
•
Toppdykker
15 •
Vipe 2
•
Enkeltbekkasin 2
•
Skogsnipe 2
•
Ringdue 10
•
Sanglerke 1
•
Heipiplerke 5
•
Ringtrost 1
M •
Svarttrost 1
•
Gråtrost 40
•
Måltrost
30 •
Rødvingetrost
30 •
Duetrost 2
•
Gransanger 1
•
Granmeis
1 •
Blåmeis 1
•
Kjøttmeis 1
•
Skjære 2
•
Kråke 5
•
Stær 15
•
Bokfink 2
•
Grønnfink 1
•
Sivspurv 2
Fr. 28. april 2023 Østensjøvannet, Oslo P128 • ABR Knoppsvane 65 •
Grågås 15 •
Kanadagås 30 •
Hvitkinngås 1 •
Brunnakke ? 21 •
Krikkand ? 10
i par •
Stokkand 37 •
Toppand 77 •
Kvinand 15 •
Laksand 7 •
Toppdykker 36
ad i par •
Sivhøne 8 •
Sothøne 146 •
Skogsnipe 1 •
Hettemåke 58 •
Fiskemåke 8 •
Sildemåke 5 •
Gråmåke 3 •
Bydue 1 •
Ringdue 22 •
Flaggspett 2 •
Dvergspett 1 •
Sanglerke 2
ad M •
Vintererle 4
i par •
Linerle 9 •
Gjerdesmett 6 •
Rødstrupe 16 •
Svarttrost 7 •
Gråtrost 145 •
Måltrost 4 •
Rødvingetrost 4 •
Gransanger 11
M •
Løvsanger
7 M •
Blåmeis 15 •
Kjøttmeis 18 •
Spettmeis 5 •
Skjære 28 •
Kaie 3 •
Kråke 11 •
Stær 2 •
Gråspurv 1 •
Bokfink 10 •
Grønnfink 8 •
Stillits 11 •
Grønnsisik 4 •
Sivspurv 7
M – totalrapport, 46 arter
Fr. 28. april 2023 Ved rensedammene, Ensjø - Tallaksrud - Dal, Nordre Follo • MGA Vipe 2
Fr. 28. april 2023 Ense, Roås, Nordre Follo • MGA Stokkand 2 •
Vipe 8 (Nytt reir merket)
•
Enkeltbekkasin 3 •
Skogdue 2 •
Ringdue 20 •
Sanglerke 2 •
Låvesvale 1 •
Heipiplerke 10 •
Linerle 4 •
Ringtrost 1 •
Gråtrost 50 •
Rødvingetrost 20 •
Duetrost 2 •
Skjære 1 •
Kaie 4 •
Kråke 2 •
Stær 2 •
Gulspurv 1